Симеон Христов със сребро от I кръг на SARF Dinghy National Championships

99
0
Споделете

Състезаващият се за Abu Dhabi Marine Sports Club Симеон Христов се класира втори в клас Optimist в стартовете от първия кръг SARF Dinghy National Championships 2024. В първенството на ОАЕ стартират 41 състезатели, в това число от Белгия, Бразилия, Великобритания, Полша и Франция. Христов печели една от общо шестте гонки, в крайното общо класиране е на две точки зад победителя и с една пред бронзовия медалист.

Симеон Христов и семейството му живеят от години в Емирствата, където учи в българското училище на Абу Даби. През активния ветроходен сезон у нас участва на всички регати в България. На Държавното първенство за Optimist през август 2023 г. в Поморие стъпи на върха с три победи от седемте гонки. Младият български ветроходец бе с основен принос за бронзовите отличия на ОАЕ в отборната дисциплина Team racing от първенството на Азия и Океания в клас Optimist.