Evil woman взе убедително етапа Балчик – Св. Влас на XIX регата „Cor Caroli iCard”

1067
0
Споделете

Екипажът на Evil woman с шкипер Петър Димитров от яхт клуб Св. Николай София спечели убедителна победа във втория етап от XIX регата „Cor Caroli iCard” – 50 NM от Балчик до Свети Влас. Екипажът на „Злата” измина разстоянието за седем часа 22 минути и 50 секунди, като не изпусна водачеството от старта, постепенно увеличаваше преднината си, достигнала до близо час пред флотилията на финалната линия пред Марина Диневи.

„Фотофиниш” определи втория и третия – Espresso Martini (Павлин Надворни, ВА Кор Кароли Варна) изпревари със секунда Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009), четвърти финишира LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев, ЯК Бавария яхтс Варна), следван от Petra (Никола Дуков, ВК Понтос Варна) и др.

Предстои обработка на времената и публикуване на класирането в етапа по коригирано време. Според прогнозите Evil Woman (Петър Димитров, ЯК Св. Николай София) печели етапа и по коригирано време, а междувременно „сложи” около 50 минути на Windwalker в надпреварата за „Синята лента” за яхта изминала най-бързо трите етапа по реално време. Междувременно, Регатната комисия публикува класиране по ред на преминаване на Поворотен буй пред Варна.

Утре предстои III етап Св. Влас – о-в Св. Иван – Бургас.