Déjà-vu след I ден на регата „3 март”

1201
0
Споделете

Екипаж на СКВ „Ултрамарин” с шкипер Явор Колев оглави временното класиране след края на първия състезателен ден от програмата на 63-ата ветроходна регата „3 март”. Лодката на най-новия клуб в редиците на БФВ, спечели две от трите гонки и поведе с актив от 5 т., с две по-малко от екипажа на ЯК „Порт Бургас”, воден от 22-кратния победител в регатата Михаил Копанов.

Развоят на събитията от днес е познат сценарий от последните години, сякаш писан „под индиго”: някой повежда колоната и в крайна сметка победител е… знаете кой. Нещо като крилатата фраза на Гари Линекер за СП по футбол: „… и накрая шампион е Германия”. Последния успех за Явор Колев в регата „3 март” е през 2008 г. От тогава до днес победител е Михаил Копанов, с изключение на 2010-та, когато триумфира Галин Димитров от Търговище.

LXIII регата „3 март“ и Държавно първенство на клас лодки „Ял 6“ е организирана от  Община Варна,  СК “Черно море Бриз” Варна,  МК “Приятели на морето” Варна и Българска федерация по ветроходство.