15 екипажа стартираха в новия формат на „Пълнолуние 2023“, Kwanza първи на финала в Балчик

476
0
Споделете

15 екипажа от Балчик, Бургас и Варна се включиха в шестото издание на най-романтичната ветроходна регата. За пръв път „Пълнолуние“ (1-3 юли 2023 г.) обхваща акваториите на Варна и Балчик. Регатата е организирана от Ветроходна академия Кор Кароли с подкрепата на  CORTEVA Agriscience, CAMPUS 90 и Hydro Mark.

Първият етап Варна – Балчик (18NM) бе във формат „Преследване”, индивидуален старт по рейтинговите числа на всяка яхта. Пръв в Белият град финишира екипажът на Kwanza (X-41) с шкипер Георги Боев от ОВК Одесос Варна.КЛАСИРАНЕ

Днес е етапа Балчик – Варна с общ старт. В последния ден, 3 юли,  флотилията ще плава от фара на Пристанище Варна до Трета буна и възможно най-близо до брега, за да могат всички от плажа, крайбрежната алея и Морската градина да се наслаждят на красотата на ветроходството.

ПРОГРАМА

Неделя,  02 юли 2023 г.

12:00 – 17:00   Гонка Балчик-Варна;

Понеделник,  03 юли 2023 г.

19:00 – 22:00   Гонки във Варненски залива;

22:00 –              Награждаване и закриване на регатата в Яхт клуб „Кап. Г.Георгиев – Порт Варна“ – Морска гара Варна.

Ветроходна академия Кор Кароли обявява и традиционния конкурс за най-добра снимка на ветроходна яхта по време на регатата-плаване ПЪЛНОЛУНИЕ. Победителят ще спечели ваучер за ветроходен курс за начинаещи!