С нелош актив започваме финалната фаза на 11th NOA Regatta

903
0
Споделете

След ден почивка за по-голямата част от българските ветроходци и участие на ОМК Несебър 2000 в Team Race, днес в Александруполис традиционната 11th NOA Regatta 2019 навлиза в решителната си фаза. В регатата стартираха 26 български състезатели в клас Optimist, общо участниците са 133 от 15 клуба от Гърция, Турция, Кипър, Италия и България.

Хронологията до тук:

клиника за състезателите до 24 юли, завършила с надпревара за Juniors Cup (възраст 8-11 г.). Тино Томов (ЯК Порт Бургас) е 12-ти в общото класиране, Филип Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) – 18-ти и първи до 9 г., Симеон Христов (ЯК Дорадо НСА) – 24-ти и втори до 9 г., Рея Парушева (ЯК Черноморец Бургас) – 50-та от 55 участника;

първи три гонки на 25 юли. Точно половината от 26-те български състезатели са в горната половина на временното класиране. С победна трета гонка и два финала сред първите двадесет, Виктор Станоев заема трето място в общото подреждане. Позициите на всички българи:

3 Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

18 Владимир Пинков (ОМК Несебър 2000)

25 Божидара Бозовайска (ОМК Несебър 2000)

26 Кемала Парушева (ЯК Черноморец Бургас)

27 Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)

33 Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)

37 Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

39 Александър Вангелов (ОМК Несебър 2000)

42 Тино Томов (ЯК Порт Бургас)

50 Никола Иванов (ОМСК Циклон Поморие)

55 Рози Кънева (ОМК Несебър 2000)

60 Валентин Мавродиев (ОМСК Циклон Поморие)

66 Мартин Митев (ОМК Несебър 2000)

72 Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

77 Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)

85 Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)

91 Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

92 Калина Йорданова (ЯК Дорадо НСА София)

99 Христо Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

105 Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)

107 Филип Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

108 Димитър Бозовайски (ОМК Несебър 2000)

110 Симеон Христов (ЯК Дорадо НСА София)

111 Атанас Златев (ОМСК Циклон Поморие)

112 Антон Гаров (ЯК Порт Бургас)

120 Рея Парушева (ЯК Черноморец Бургас)

На 26-ри състезатели на ОМК Несебър 2000 добиха право на участие в тим рейсинга (първите шест от общо 15-те клуба), заедно с турските Bodrum, Galatasaray, Fenerbahce, Tekirdag и домакините OFTH. С една победа в петте серии несебърските състезатели разделят 5-6 място с OFTH.

Снимки: NOA Regatta