След финала на XI регата „Черноморец” – златни отличия за Бургас, Варна, Несебър и Приморско

997
0
Споделете

Днешните последни стартове от единадесетото издание на ветроходната регата „Черноморец” в Бургас оформиха крайното класиране по класове и възрастови групи. Четири златни медала отплаваха за Варна – три за ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна, един за СК Черно море Бриз, два за Несебър – в ОМК и ЯСК, два останаха в Бургас – по един за двата клуба и един за ОМК Приморско.

В клас Optimist заслужена победа в общото класиране за Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна), следван от съотборниците си Александър Ганев, Калоян Калчев. Общо петима състеазатели на варненският „Порт” намериха място в челната десятка. Без да бъдат омаловажавани успехите на всички медалисти в този клас, припомняме че в регатата не стартираха седем състезатели, участвали по същото време на Европейското първенство в Крозон-Моргат, Франция.

Равностойната и непридвидима надпревара в клас Laser 4.7 приключи с победа в общото подреждане за Диана Маркова (ОМК Несебър 2000), втори остана Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна), трети – Никола Георгиев (ЯК Черноморец Бургас). Добрите новини от този клас – количествените натрупвания (все повече състезатели на Laser 4.7), водят до ожесточена конкуренция. Повече от половината от стартиралите в Бургас 17 състезатели са младша възраст, а конкуренцията в челото наистина е силна.
В клас 420 победи Цветослав Мавродиев/Николай Ценов (СК Черно море Бриз Варна), при финистите пръв е Стоил Стоилов (ЯСК Несебър 2009).

В XI регата „Черноморец” участваха над сто състезатели от дванадесет български клуба.

P.S. Адмирации за организаторите, осигурили награди за почти всички от издателство „Хеликон”. Трябва да се чете!

Крайно класиране: cheromorecburgas19_final