Своеобразен „Медал рейс” за финал на Държавното първенство на „Ял 6“

1293
0
Споделете

Днешната седма последна гонка от 63-ото издание на ветроходната регата „3 март” подреди и крайното класиране в Държавното първенство на „Ял 6“. В него участват само 13 от 20-те екипажа в регатата, от клубове членуващи в Българска федерация по ветроходство – МК Балчик, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна, СК Черно море Бриз Варна, Ултрамарин СКВ Варна, ВК Синева Варна, СК Вятър и вода София, ЯК Порт Бургас, ЯК Черноморец Бургас и МК Шумен.

Гонката, стартирала малко след 11:00 ч. в акваторията на Варненското езеро, бе изключително интересна и премина под диктовката на четирите екипажа от челото на временното класиране. Хубава победа спечели лодката на МК Севт Трети Казанлък/СК Черно море Бриз с шкипер Теодор Огнянов, следван от Ултрамарин СКВ с шкипер Явор Колев, ЯК Порт Бургас на Михаил Копанов и МК Балчик-3 воден от Николай Станев.

Този изход от своеобразния „медал рейс” не доведе до размествания в челото и титлата бе спечелена от Михаил Копанов.

LXIII регата „3 март“ и Държавно първенство на клас лодки „Ял-6“ бе организирана от  Община Варна,  СК Черно море Бриз Варна,  МК Приятели на морето Варна и Българска федерация по ветроходство.

Снимка: nauticabull