Екипажът на LZ yachting 1991 финишира 34-ти на Rolex Middle Sea

1618
0
Споделете

Българският отбор LZ yachting 1991 пресече тази сутрин финалната линия пред историческата крепост Grand Harbour в Ла Валета и изпълни програмата си максимум – да завърши успешно участието си в класическата ветроходна регата Rolex Middle Sea Race. Екипажът на 40-футовата яхта Vessy (Лъчезар Братоев-шкипер, Борислав Борисов, Владимир Петров, Георги Николов, Максим Гасумянц, Николай Филчев, Петър Кирязов и Панайотис Куруклис) измина 652 морски мили по дистанцията Ла Валета – Капопасеро – Месина – Стромболи – Фавиняна – Панталерия – Лампедуза – Ла Валета и според неофициални все още резултати е 34-ти в общото класиране по реално време. В регатата стартираха 104 екипажа от 30 нации, но тежките атмосферни условия принудиха 60 да се оттеглят от надпреварата.

Вече е известен победителя по коригирано време в 38th Rolex Middle Sea Race – екипажът на Bogatyr с шкипер Игор Ритов от Русия. Пръв по реално време е екипажът на 88-футовата Rambler – две денонощия, 9 часа, 48 минути и 9 секунди, с близо десет часа от собствения си рекорд от 2007 г.

Участието на LZ yachting 1991 в Rolex Middle Sea Race 2017 в цифри:

• 652 морски мили за 4 денонощия, 20 ч. 35 мин. и 38 секунди (средна скорост 5,62 възла)