Без стартове в III ден на XXXI „Порт Бургас-Бургаска ветроходна седмица”

162
0
Споделете

Третият състезателен ден на Международната ветроходна регата „Порт Бургас-Бургаска ветроходна седмица” премина без стартове, най-вече поради намалена видимост в Пристанище Бургас и Бургаския залив. След няколко часа изчакване на брега, Регатната комисия показа на сигналната мачта комбинацията от флагове „АР върху А”.

Така развръзката за всички класове се отлага за последния състезателен ден 1 май, намеренията на организаторите са да дадат начало на процедура в 11:00 ч.

XXXI регата „Порт Бургас-Бургаска ветроходна седмица” е единствената българска включена в Спортния календар на World sailing (Grade 50). Организатори са яхт клуб „Порт Бургас“ съвместно с Пристанище Бургас ЕАД и Община Бургас и съдействието на Coding Giants. Участват състезатели от България, Румъния, Гърция, Турция и Малта. Закриване и награждаване – в късните следобени часове на 1 май.

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ

Optimist, общо (73 състезатели)

  1. Щерион Даилов (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Давид Митев (СК Черно море Бриз Варна)
  4. Александра Нагрудная (Birzebbuga Sailing Team Malta)
  5. Никол Бургазлиева (ОМСК Циклон Поморие)
  6. Бояна Костуркова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  7. Мартин Новаков (ЯК Порт Бургас)
  8. Димитър Бозовайски (ОВК Несебър 2000)
  9. Георги Карагьозов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  10. Тихомир Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

ILCA 4 (24)

  1. Владимир Обрешков (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Христо Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)
  4. Васил Манев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Николай Петков (СК Черно море Бриз Варна)
  6. Даниела Гочева (ЯК Поморие)
  7. Тино Томов (ЯК Порт Бургас)
  8. Тудор Демуска (Sportul Studentesc Bucuresti)
  9. Зарая Цонкова (ЯК Поморие)
  10. Алексис Фуличеа (Sportul Studentesc Bucuresti)

420 (9)

  1. Данил Михайличенко/Вероника Басалкина (Birzebbuga Sailing Team)
  2. Борислав Тодоров/Момчил Баев (МК Балчик)
  3. Мартин Тодоров/Огнян Великов (МК Балчик)
  4. Мартин Методиев/Жана Желязкова(СК Черно море Бриз Варна)
  5. Мартин Германов/Михаил Божилов (ЯК Порт Бургас)
  6. Даяна Пашова/Иван Пшеничников (ЯК Черноморец Бургас)

ILCA 6 (17)

  1. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  2. Диана Маркова (ЯК Порт Бургас)
  3. Александра Лукоянова (ЯК Черноморец Бургас)
  4. Максимилиан Роска (Sportul Studentesc Bucuresti)
  5. Виктор Станоев (ЯК Св. Николай София)
  6. Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  7. Даниел Ценов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  8. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  9. Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)
  10. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)

ILCA 7 (5)

  1. Дамиец Войку (Sportul Studentesc Bucuresti)
  2. Савелий Ивакин (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Сорин Хурмузаче (ASC Wind Hunters Bucuresti)

470 (9)

  1. Мелиса Деливу/Янис Катиянакис (NC Thessaloniki)
  2. Буйор Роска/Кристиан Флоря (Sportul Studentesc Bucuresti)
  3. Христос Мамтумидис/Апостолос Макрас (NC Thessaloniki)
  4. Йосиф Караджиян/Самуел Караджиян (ЯК Порт Бургас)
  5. Кристиян Табаку/Кристина Дончи (Sportul Studentesc Bucuresti)
  6. Алин Рачиу/Раду Николайта (SC Sailing 4 Fun Romania)

Finn (11)

  1. Влодимир Стасюк (ОВК Одесос Варна)
  2. Даниел Николов (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Анастас Петров (ОВК Несебър 2000)
  4. Златко Атанасов (ОВК Несебър 2000)
  5. Стоил Стоилов (ЯСК Несебър 2009)
  6. Атанас Кобарелов (ЯК Черноморец Бургас)