Rolex Middle Sea: Над 50% от яхтите се оттеглиха, 370 NM до финала за LZ yachting

1678
0
Споделете

53 от стартиралите в 38-ото издание на на ветроходната регата Rolex Middle Sea Race 104 екипажа са се оттеглили от участие. Почти 80% от тях са се отказали заради тежкото време. Според последни данни от тракинга (06:45 ч.), българският екипаж LZ yachting 1991 от яхт клуб „Бавария яхтс” Варна е на 36-та позиция, около 370 мили до финала в Ла Валета.

„Плаването в такива условия е като да караш по калдаръм, слемингът (ударите на вълните по корпуса следствие на вертикалното клатене-бел.ред.) е страшен, момчетата трябва да са със здрави бъбреци. Важно е да се пази екипажа и яхтата и да се намери тънката граница между състезателно и сигурно каране”, са част от коментирите в социалните мрежи.

Очаквано четири макси яхти вече финишираха в столицата на Малта. Победител по реално време е екипажът на 88-футовата Rambler – две денонощия, 9 часа, 48 минути и 9 секунди, с близо десет часа от собствения си рекорд от 2007.

В екипажния списък на Rambler личат имената на легендарните Брад Бътъруорд и Дийн Баркър от Team New Zealand. Останалите финиширали до момента яхти са Leopard, Hugo Boss и CQS.