Трудно начало, но със силен финал за „Регата Варна 2022”

312
0
Споделете

След три дни надпревара при много променлив по посока иа сила вятър, характерно за май, днес приключи поредното издание на традиционната ветроходна „Регата Варна 2022”, организирана от яхт клуб „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”. В стартовете се включиха ветроходци от България и Украйна в класовете Optimist, ILCA 4, ILCA 6 и 420. Медалистите:

Optimist общо (49)

  1. Данийл Михайличенко (ЯК Одеса, Украйна)
  2. Виктор Станоев (ЯК Св. Николай София)
  3. Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  4. Васил Манев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Александър Ганев (ОМСК Циклон Поморие)
  6. Дмитро Свишчов (Черноморски яхт клуб Одеса, Украйна)
  7. Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  8. Тино Томов (ЯК Порт Бургас)
  9. Атанас Златев (ЯК Поморие)
  10. Зарая Цонкова (ЯК Поморие)

Optimist момичета мл. Възраст

  1. Зарая Цонкова (ЯК Поморие)
  2. Никол Бургазлиева (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Преслава Дърева (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist момичета ст. възраст

  1. Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Даниела Гочева (ЯК Поморие)
  3. Бояна Костуркова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist момчета мл. възраст

  1. Атанас Златев (ЯК Поморие)
  2. Давид Митев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Юрий Свишчов (Черноморски яхт клуб Одеса, Украйна)

Optimist момчета ст. възраст

  1. Данийл Михайличенко (ЯК Одеса, Украйна)
  2. Виктор Станоев (ЯК Св. Николай София)
  3. Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

ILCA 4

Юноши до 18

  1. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  2. Валерий Горнага (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Девойки до 18

  1. Велека Костова (ЯК Порт Бургас)
  2. Кемала Парушева (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)

Юноши до 16

  1. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Даниел Ценов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Владимир Обрешков (СК Черно море Бриз Варна)

Девойки до 16

  1. Габриела Василева (МК Балчик)
  2. Мирела Димитрова (МК Балчик)

ILCA 6

  1. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Диана Маркова (ОВК Несебър 2000)
  3. Христо Младенов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

420

  1. Станислав Аврамов/Николай Деркозлиев (ЯК Черноморец Бургас)
  2. Владимир Костов/Кристиян Велчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Вилислав Димитров/Момчил Баев (МК Балчик)

Регатата е част от календара на Българската федерация по ветроходство и бе проведена със съдействие на Община Варна, “Пристанище Варна ЕАД”, и “Пекарни Стефани”.