Три гонки, два протеста и завързана интрига след ден II на “Регата Варна 2021“

372
0
Споделете

Три гонки за всички класове при вятър основно от Юг, разместиха класирането в повечето класове сле втория състезателен ден на ветроходната „Регата Варна 2021“ в залива пред морската столица.

В Optimist с пет от пет убедителен лидер остава Виктор Станоев от яхт клуб „Капитан Георги Георгиев Порт Варна“ и само чудо би го лишило от пети пореден успех в регатите от календара от началото на сезона. След него в тройката са Васил Митев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) и Маричн Шангов (ЯК Порт Бургас).

В Laser Radial начело излезе Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна), а с две победи и едно второ днес, след нея вече е Никола Георгиев (ОВК Несебър 2000), следван от Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна).

Два подадени протеста, които журито разглежда в момента, са причина за забавянето на класиране в клас Laser 4.7.

Организатор и домакин на надпреварата под ветрила е яхт клуб Кап. Г. Георгиев Порт Варна, съвместно с Пристанище Варна, Българска федерация по ветроходство, Община Варна и Пекарни „Стефани”.

Photocredit by ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна

 ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ

Optimist (67) International regatta Varna 2021 – Optimist – day2 (1)

  1. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Васил Манев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  4. Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Александър Ганев (ОМСК Циклон Поморие)
  6. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  7. Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)
  8. Тино Томов (ЯК Порт Бургас)
  9. Атанас Златев (ВК Христов)
  10. Александър Вангелов (ОВК Несебър 2000)

Laser 4.7 (10) НЕОФИЦИАЛНО

  1. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)
  2. Мартин Митев (ОВК Несебър 2000)
  3. Велека Костова (ЯК Порт Бургас)

Laser Radial (9) International regatta Varna 2021-LR-day2

  1. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Никола Георгиев (ОВК Несебър 2000)
  3. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

420 (8)

  1. Рози Кънева/Владимир Пинков (ОВК Несебър 2000)
  2. Марсела Митева/Андреа Калчева (ЦСЯК Академик София)
  3. Вилислав Димитров/Момчил Баев (МК Балчик)

470 (2)

  1. Христо Младенов/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Finn (7) International regatta Varna 2021 – Finn – day2 (1)

  1. Анастас Петров (ОВК Несебър 2000)
  2. Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Стоил Стоилов (ЯСК Несебър 2009)

ПРОГРАМАТА

06.06.2021 г., неделя

11:00     Гонки

TBA        Церемония по закриване на регатата