Титли за Бургас, Варна и Поморие след края на XLIV регата Бриз 2024

313
0
Споделете

След тридневна надпревара в полигона пред базата на СК Черно море Бриз, разположен в акваторията на Варненското езеро, станаха ясни призьорите в 44-ото издание на ветроходната регата Бриз 2024.

Първо място в общото класиране в клас Optimist още в дебютния си старт като старша възраст постигна Георги Карагьозов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна). Негови подгласници в това подреждане и при момчетата старша възраст с минимален пасив са Давид Митев (СК Черно море Бриз) и Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна). За отбелязване е, че в Топ 10 на Optimist преобладават състезатели от старшата възраст с едно единствено изключение – победителят при момчета младша Тихомир Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие).

Обещаващо начало на сезона и заявка за оспорвани битки в следващите регати направиха и състезателите в ILCA 4, ILCA 6 и 420. Победи в регатата съответно за Александър Ганев (ОМСК Циклон Поморие), Диана Маркова (ЯК Порт Бургас) и Мартин Методиев/Жана Желязкова (СК Черно море Бриз Варна).

Регата Бриз 2024 бе организирана от СК Черно море Бриз и Община Варна и постави успешно начало на сезона за детските и олимпийски ветроходни класове.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

Optimist (55)

Георги Карагьозов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Давид Митев (СК Черно море Бриз)

Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Щерион Даилов (ОМСК Циклон Поморие)

Никол Бургазлиева (ОМСК Циклон Поморие)

Димитър Бозовайски (ОВК Несебър 2000)

Тихомир Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

Мартин Новаков (ЯК Порт Бургас)

Бояна Костуркова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Иван Карчев (ЯК Порт Бургас)

Optimist момчета старша (17)

Георги Карагьозов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Давид Митев (СК Черно море Бриз)

Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist момчета младша (18)

Тихомир Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

Тодор Гочев (ЯК Поморие)

Денислав Терзиев (ЯК Поморие)

Optimist момичета старша (13)

Никол Бургазлиева (ОМСК Циклон Поморие)

Бояна Костуркова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Александра Георгиева (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist момичета младша (7)

Ина Атанасова (ВК Христов Бургас)

Жозефина Кирова (ВК Синева Варна)

Виктория Великова (МК Балчик)

ILCA 4 (14)

Александър Ганев (ОМСК Циклон Поморие)

Тино Томов (ЯК Порт Бургас)

Атанас Златев (ЯК Поморие)

Николай Петков (СК Черно море Бриз Варна)

Георги Петров (ЦСЯК Академик София)

Анна Ганева (ЯК Черноморец Бургас)

ILCA 4 юноши старша до 18 (4)

Александър Ганев (ОМСК Циклон Поморие)

Тино Томов (ЯК Порт Бургас)

Филип Червенков (ЯК Порт Бургас)

ILCA 4 юноши младша до 16 (8)

Атанас Златев (ЯК Поморие)

Николай Петков (СК Черно море Бриз Варна)

Георги Петров (ЦСЯК Академик София)

ILCA 4 девойки младша до 16 (2)

Анна Ганева (ЯК Черноморец Бургас)

ILCA 6 (15)

Диана Маркова (ЯК Порт Бургас)

Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)

Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Мартин Митев (ОВК Несебър 2000)

Васил Манев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

420 (6)

Мартин Методиев/Жана Желязкова (СК Черно море Бриз Варна)

Рая Косева/Йордан Илиев (СК Черно море Бриз Варна)

Борислав Тодоров/Момчил Баев (МК Балчик)

ILCA 7 (3)

Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Finn (8)

Владимир Стасюк (ОВК Одесос Варна)

Златко Атанасов (ОВК Несебър 2000)

Алексей Минков (ВК Синева Варна)