„Регата Варна 2021” събра над 110 състезатели от 10 клуба

355
0
Споделете

Ветроходци от ОВК Несебър 2000, СК Черно море Бриз Варна, ВК Синева Варна, ЯСК Несебър 2009, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна, ЯК Порт Бургас, ОМСК Циклон Поморие, МК Балчик, ВК Христов и ЦСЯК Академик София  започнаха днес надпревара във Варненския залив за отличията в традиционната „Регата Варна”. Очаквано най-многобройна е флотилията в клас Optimist – 67 състезатели. На ниво е и присъствието в другите класове за подрастващи – осем екипажа в клас 420 и десет състезатели в Laser 4.7. Интересна се очертава битката в Laser Radial с девет стартирали, на другия полюс е клас 470 само с два екипажа.

Както вече ви информирахме, в „Регата Варна 2021” стартираха и участниците във второто издание на Finn Gold Cup.

Организатор и домакин на надпреварата под ветрила е яхт клуб Кап. Г. Георгиев Порт Варна, съвместно с Пристанище Варна, Българска федерация по ветроходство, Община Варна и Пекарни „Стефани”.

Photocredit by ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна

 ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ

Optimist (67) Optimist-04-06-2021

  1. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Васил Митев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  4. Александър Ганев (ОМСК Циклон Поморие)
  5. Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  7. Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)
  8. Мартин Димитров (МК Балчик)
  9. Тино Томов (ЯК Порт Бургас)
  10. Атанас Златев (ВК Христов Несебър)

Laser 4.7 (10) L4.7-04-06-2021

  1. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)
  2. Мартин Митев (ОВК Несебър 2000)
  3. Велека Костова (ЯК Порт Бургас)

Laser Radial (9) LR-04-06-2021

  1. Диана Маркова (ОВК Несебър 2000)
  2. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)

420 (8) 420-04-06-2021

  1. Рози Кънева/Владимир Пинков (ОВК Несебър 2000)
  2. Марсела Митева/Андреа Калчева (ЦСЯК Академик София)
  3. Вилислав Димитров/Момчил Баев (МК Балчик)

470 (2)

  1. Христо Младенов/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Finn (7) Finn-04-06-2021

  1. Анастас Петров (ОВК Несебър 2000)
  2. Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Богомил Пехливанов (ВК Синева Варна)

ПРОГРАМАТА

05.06.2021 г., събота

11:00   Гонки

06.06.2021 г., неделя

ТВА     Гонки

TBA        Церемония по закриване на регатата