Приключи едно необичайно издание на регата „Бриз Есен“

163
0
Споделете

Необичайно за последните години, ветроходният сезон в детското и олимпийското ветроходство у нас затвори врати през ноември. Това се случи с регата „Бриз Есен” в акваторията на Варненското езеро, прекрасно организирана от СК Черно море Бриз Варна, с подкрепата на Община Варна, Дирекция “Спорт” в партньорството на REM Management.

Закономерно, с оглед представянето си през последните осем месеца и местата в Националните ранглисти, на почетната стълбица стъпиха най-постоянните. В клас Optimist победител в общото класиране и при момчета старша възраст е Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна), при младшата – водачът в ранглистата Щерион Даилов (ОМСК Циклон Поморие), при момичетата  – Бояна Костуркова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) в старша и Никол Бургазлиева (ОМСК Циклон Поморие) в младша възраст.

Номер едно в ранглистата на ILCA 4 стъпи на върха и в „Бриз Есен” – Виктор Станоев (ЯК Св. Николай София) спечели пет от седемте гонки за първото място, негови подгласници в общото подреждане станаха двама представители на ОВК Несебър 2000 – Божидара Бозовайска и Мартин Митев.

В ILCA 6 успех също за номер едно в ранглистата – Диана Маркова (ОВК Несебър 2000), следвана от Радослав Гавраилов и Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна).

Участие в последната надпревара от Спортния календар на БФВ за 2023 г. заявиха над 100 състезатели от 14 спортни клуба – СК Черно море Бриз, ВК Синева, ЯК Кап. Г. Георгиев и СКВ Ултрамарин от Варна, Морски клуб Балчик, ОВК Несебър 2000, ОМСК Циклон Поморие, ЯК Поморие, ЯК Порт Бургас, Черноморец Бургас, ЦСЯК Академик и ЯК Св. Николай от София в класовете Optimist, ILCA 4, ILCA 6, ILCA 7, 420 и Finn.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

Optimist общо класиране (63 състезатели)

  1. Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Щерион Даилов (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Иван Карчев (ЯК Порт Бургас)
  4. Димитър Бозовайски (ОВК Несебър 2000)
  5. Атанас Златев (ЯК Поморие)
  6. Никол Бургазлиева (ОМСК Циклон Поморие)
  7. Давид Митев (СК Черно море Бриз Варна)
  8. Тихомир Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  9. Бояна Костуркова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  10. Мартин Новаков (ЯК Порт Бургас)

Optimist момичета младша (12)

  1. Никол Бургазлиева (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Каролина Ценова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Виктория Бинева (ЯК Порт Бургас)

Optimist момичета старша (10)

  1. Бояна Костуркова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Рая Косева (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Рея Парушева (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist момчета младша (33)

  1. Щерион Даилов (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Иван Карчев (ЯК Порт Бургас)
  3. Давид Митев (СК Черно море Бриз Варна)

Optimist момчета старша (8)

  1. Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Димитър Бозовайски (ОВК Несебър 2000)
  3. Атанас Златев (ЯК Поморие)

ILCA 4 общо (17 състезатели)

  1. Виктор Станоев (ЯК Св. Николай София)
  2. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)
  3. Мартин Митев (ОВК Несебър 2000)
  4. Адриана Петкова (СК Черно море Бриз Варна)
  5. Христо Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Кемала Парушева (ОМСК Циклон Поморие)

ILCA 4 B U16 (6)

  1. Христо Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Георги Петров (ЦСЯК Академик Сф)
  3. Николай Петков (СК Черно море Бриз Варна)

ILCA 4 B U18 (5)

  1. Виктор Станоев (ЯК Св. Николай София)
  2. Мартин Митев (ОВК Несебър 2000)
  3. Владимир Обрешков (СК Черно море Бриз Варна)

ILCA 4 G U16 (2)

  1. Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

ILCA 4 G U18 (4)

  1. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)
  2. Адриана Петкова (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Кемала Парушева (ОМСК Циклон Поморие)

ILCA 6 (8 състезатели)

  1. Диана Маркова (ОВК Несебър 2000)
  2. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  4. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Даниел Ценов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

ILCA 7 (4 състезатели)

  1. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Мартин Пенев (МК Балчик)
  3. Савелий Ивакин (СК Черно море Бриз Варна)

420 (3 екипажа)

  1. Борислав Тодоров/Огнян Великов (МК Балчик)
  2. Стефан Микаелян/Йордан Илиев (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Гергана Николова/Александър Христов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Finn (8 състезатели)

  1. Михаил Копанов (ЯК Порт Бургас)
  2. Златко Атанасов (ОВК Несебър 2000)
  3. Георги Йорданов (ОМК Приморско)