Призьорите в International regatta Port Bourgas 2021 – Bourgas Sailing Week

472
0
Споделете

Две от предвидените за последния ден гонки оформиха подреждането по класове и групи в традиционната ветроходна регата Port Bourgas 2021 – Bourgas Sailing Week. Причина за забавянето на използването на прекрасния „бургаски” вятър бе разглеждането на протест по Правило 69 „Непристойно поведение”.

Крайно класиране

Optimist, общо (97 състезатели)

  1. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  3. Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)
  4. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)
  5. Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Кемала Парушева (ОМСК Циклон Поморие)
  7. Тино Томов (ЯК Порт Бургас)
  8. Артьом Черпита (ЦСКА, Русия)
  9. Александър Ганев (ОМСК Циклон Поморие)
  10. Александър Вангелов (ОВК Несебър 2000)

Optimist, момичета младша (13 състезатели)

  1. Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Бояна Костуркова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Александра Нагрудная (Водник, Русия)

Optimist, момчета младша (41 състезатели)

  1. Зейн Атард (Бирзебуга, Малта)
  2. Матей Маргинеан (Спортул Студентеск, Румъния)
  3. Никола Атанасов (СК Черно море Бриз Варна)

Optimist, момичета старша (10 състезатели)

  1. Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Кемала Парушева (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Емили Фенех (Бирзебуга, Малта)

Optimist, момчета старша (36 състезатели)

  1. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  3. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)

Laser 4.7, общо (21 състезатели)

  1. Диана Маркова (ОВК Несебър 2000)
  2. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  4. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  5. Георги Маноилов (ОВК Несебър 2000)
  6. Савелий Олегович (СК Черно море Бриз Варна)

Laser 4.7, девойки младша (3 състезатели)

  1. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)
  2. Адриана Николаева (МК Балчик)
  3. Мирела Димитрова (МК Балчик)

Laser 4.7, юноши младша (6 състезатели)

  1. Савелий Олегович (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Николай Деркозлиев (ЯК Черноморец Бургас)
  3. Рафаел Арианто (СК Черно море Бриз Варна)

Laser 4.7, девойки старша (6 състезатели)

  1. Диана Маркова (ОВК Несебър 2000)
  2. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  3. Даяна Пашова (ЯК Черноморец Бургас)

Laser 4.7, юноши старша (6 състезатели)

  1. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  3. Георги Маноилов (ОВК Несебър 2000)

420 (6)

  1. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)
  2. Стефан Микаелян/Йордан Илиев (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Вилислав Димитров/Момчил Баев (МК Балчик)

Laser Radial (9)

  1. Ебру Болат (Спортул Студентеск Букурещ)
  2. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)
  4. Максимилиан Роска (Спортул Студентеск Букурещ)
  5. Даниел Йорданов (ОВК Несебър 2000)
  6. Любен Тодоров (ОВК Несебър 2000)

Finn (10)

  1. Анастас Петров (ОВК Несебър 2000)
  2. Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Даниел Войку (Спортул Студентеск Букурещ)

Laser Standard (4)

  1. Златко Атанасов (ОВК Несебър 2000)
  2. Христо Младенов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Мартин Пенев (МК Балчик)

470 (3)

  1. Буйор Роска/Михай Фагарашан (Спортул Студентеск Букурещ)
  2. Владислав Маринов/Михаела Александрова (ЯК Порт Бургас)

Port Bourgas 2021 – Bourgas Sailing Week бе организирана със съдействието на Audi Bulgaria presented by Westauto-M Ltd., както и с подкрепата на Пристанище Бургас ЕАД, Община Бургас и Go to Burgas.

Снимка: International regatta Port Bourgas 2021 – Bourgas Sailing Week