Пет клуба с титлите от ДП за неолимпийски класове

264
0
Споделете

Представители на пет клуба спечелиха титли в различните възрастови групи от Държавното първенство по ветроходство за неолимпийски класове – ILCA 4, 420 и Cadet, а осем от общо десетте клуба стигнаха до подиум. Домакин на първенството от Състезателния календар на БФВ бе СК Черно море Бриз, а гонките в акваторията на Варненското езеро.

В шампионата участваха представители на Морски клуб Балчик, ЯК кап. Г. Георгиев Порт Варна, СК Черно море Бриз Варна, ОВК Несебър 2000, ОМСК Циклон Поморие, ВК Поморие, ВК Христов Сарафово, ЯК Порт Бургас, ЯК Черноморец Бургас и ЦСЯК Академик София.

МЕДАЛИСТИТЕ

ILCA 4 девойки до 16 г. (4 състезателки)

  1. Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Адриана Петкова (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Мирела Димитрова (МК Балчик)

ILCA 4 девойки до 18 г. (5 състезателки)

  1. Велека Костова (ЯК Порт Бургас)
  2. Кемала Парушева (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)

ILCA 4 младежи до 16 г. (8 състезатели)

  1. Даниел Ценов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Антон Гаров (ЯК Порт Бургас)
  3. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)

ILCA 4 младежи до 18 г. (5 състезатели)

  1. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  2. Валерий Гарнага (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

420 юноши (9 екипажа)

  1. Самуел Караджиян/Йосиф Караджиян (ЯК Порт Бургас)
  2. Борислав Тодоров/Огнян Великов (МКБалчик)
  3. Владимир Костов/Борис Панайотов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

420 младежи (5 екипажа)

  1. Цветослав Мавродиев/Йордан Илиев (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Вилислав Димитров/Момчил Баев (МК Балчик)
  3. Иван Япаджиев/Георги Райчев (ОМСК Циклон Поморие)

Cadet до 16 г. (5 екипажа)

  1. Александър Ганев/Тихомир Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Мартин Димитров/Филип Настов (МК Балчик)
  3. Филип Желев/Георги Петров (ЦСЯК Академик София)

Cadet до 18 г. (4 екипажа)

  1. Даниела Гочева/Атанас Златев (ВК Поморие)
  2. Даниил Бондаренко/Владислава Кондрашова (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Никола Каразлатев/Никола Петков (СК Черно море Бриз Варна)

КЛАСИРАНЕ ПО МЕДАЛИ (НЕОФИЦИАЛНО)

Клуб златен сребърен бронзов
ЯК Порт Бургас 3 1
СК Черно море Бриз Варна 1 3 1
ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна 2 2
ОМСК Циклон Поморие 1 1 2
ВК Поморие 1
МК Балчик 3 1
ОВК Несебър 2000 1
ЦСЯК Академик София 1