Пет екипажа доминираха в Х Варна Ченъл Къп

75
0
Споделете

След тридневна надпревара във Варненския залив и канала „Море-Езеро“ с девет старта при различни условия – от безветрие до поривист силен вятър, бяха определени призьорите в дивизиите по класове ORC и IRC в Х ветроходна регата за килови яхти „Варна Ченъл Къп“.

Почти абсолютен доминант в ORC B1 бе екипажът от Бургас на яхта Shimazen (шкипер Радослав Раев) – седем победи и две втори места в деветте гонки и заслужен триумф в дивизията.

В „кралският“ ORC A екипажът на LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев) спечели четири гонки и три пъти финишира втори – достатъчно за да изпревари достойните си противници Kiara X (Георги Боев) и Chocolate 2 (Михаил Копанов).

В „пърформънс дивизията” ORC P, екипажът на Blue SB 20 шкипер Явор Колев спечели чест старта за заслужен триумф, с по пет успеха Nimana (Георги Николов) и Proxima (Свилен Дойков) вдигнаха купите за първо място съотвeтно в дивизии ORC B2 и ORC C.

Много драматизъм предложи последния състезателен ден за екипажите в IRC. В IRC 1 Chocolate 2 спечели три победи, за да изпревари само с точка Kiara X. IRC 2 две първи места изкачиха Victoria на Борислав Николов до върха.

Юбилейната „Варна Ченъл къп 2024“ постави начало на състезателния сезон за киловите ветроходни яхти. Запазената марка за Варна и гостите на града бе организирана от СКВ Ултрамарин Варна, ЯК ЛЗ яхтинг 1991 и Община Варна.

 

РЕЗУЛТАТИ – https://data.orc.org/public/WEV.dll?action=race&eventid=kffrv&raceid=1

 

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ:

ORC A (9)

  1. LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев)
  2. Kiara X (Георги Боев)
  3. Chocolate 2 (Михаил Копанов)

ORC B1 (5)

  1. Shimazen (Радослав Раев)
  2. Magica (Демир Иванов)
  3. Mowgli (Деян Кръстев)

ORC B2 (6)

  1. Nimana (Георги Николов)
  2. Theodora (Мирослав Шопов)
  3. Hygeia (Ангел Дипчиков)

ORC P (12)

  1. Blue (явор Колев)
  2. Scorpio (Мартин Пенев)
  3. Pilgrim (Иван Костадинов)

ORC C (4)

  1. Proxima (Свилен Дойков)
  2. White Wing (Калоян Симеонов)
  3. Vlada (Артьом Бидниченко)

IRC1 (6)

  1. Chocolate 2 (Михаил Копанов)
  2. Kiara X (Георги Боев)
  3. Ivana & Alex (Чавдар Александров)

IRC2 (6)

  1. Victoria (Борислав Николов)
  2. Pilgrim (Иван Костадинов)
  3. Magica (Демир Иванов)