Два клуба с дебютни регати в календара на БФВ за 2022

798
0
Споделете

Регати, организирани от два от сравнително новите клубове членуващи в Българска федерация по ветроходство, присъстват в Състезателния календар за 2022 г. Това са „Кария – Тим рейсинг“ (28-29 юни) и „Сарафово къп“ (11-14 август), организирани съответно от СНЦ Морски клуб Шабла и ВК Христов.

Календарът, приет от УС на БФВ в края на миналата 2021 г., включва 30 регати в периода 28 февруари – 6 ноември 2022 г.

 

No. Проява Период Място Организатор Класове
1 3 март – ДП Ял-6 28.02. – 03.03. Варна СК Черно море Бриз, МК Приятели на морето и БФВ Ял-6
2 XLII регата Бриз 07 – 10.04. Варна СК Черно море Бриз Optimist, Cadet, ILCA 4,6,7, 420, 470, Finn
3 Международна регата Порт Бургас 05 – 08.05. Бургас ЯК Порт Бургас Optimist, ILCA 4,6,7, 420, 470, Finn
4 Регата Приморско 21 – 24.05. Приморско ОМК Приморско Optimist, ILCA 4,6, 420, Finn
5 Регата 24 май 21 – 24.05. Балчик МК Балчик Optimist, Cadet, ILCA 4,6, 420
6 Регата Варна 03 – 05.06. Варна ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна Optimist, ILCA 4,6, 420, 470
7 Регата Циклон 09 – 12.06. Поморие ОМСК Циклон Optimist, Cadet, ILCA 4,6, 7
8 Регата Русалка 17 – 19.06. ВК Русалка МК Компас ILCA 4,6,7
9 Регата Черноморец Бургас 23 – 26.06. Бургас ЯК Черноморец Бургас Optimist, ILCA , 420, 470, Finn
10 Регата Кария – Тим рейсинг 28 – 29.06. Шабла МК Шабла Laser Pico, ILCA 4
11 Регата Посейдон Балчик 01 – 03.07. Ефорие Норд – Балчик МК Балчик IRC, ORC
12 ДП Кайтсърф рейсфойл 01 – 03.07. Несебър ЯСК Несебър 2009 Race-foil, Foil
13 ДП Конрад 25 и Мелджес 24 07 – 10.07. Варна ВК Синева, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна, БФВ Conrad 25R, Melges 24
14 Регата Варна 13 – 17.07. Варна СК Черно море Бриз IRC, ORC
15 Регата Порт Бургас 28 – 31.07. Бургас ЯК Порт Бургас IRC, ORC
16 ДП NOC 28 – 31.07. Варна СК Черно море Бриз, БФВ 420, ILCA 4, Cadet
17 ДП Формула и Фънборд 05 – 07.08. Бургас БФВ Formula, Funboard
18 Сарафово къп 11 – 14.08. Бургас ВК Христов Optimist, ILCA 4
19 Регата Кор Кароли 11 – 15.08. Варна ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна IRC, ORC, Conrad 25R
20 ДП Team racing 17.08. Варна ВК Синева, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна, БФВ Optimist
21 ДП Optimist 18 – 21.08. Варна ВК Синева, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна, БФВ Optimist
22 Black sea Kite Cup 24 – 26.08. Бургас ЯК Черноморец Foil, Race Board, Cource Race, Hang Time
23 ДП Кайтсърф 26 – 28.08. Бургас ЯК Черноморец, БФВ Race Board, Cource Race, Hang Time
24 ДП AOC 01 – 04.09. Несебър ОВК Несебър 2000, БФВ ILCA 6,7, 470, Finn
25 Регата Приморско Есен 10 – 11.09. Приморско СК Корал Кайтсърф
26 ДП Килови яхти 15 – 18.09. Несебър БФВ ORC, IRC
27 Регата Октомври 06 – 09.10. Балчик МК Балчик Ял-6
28 Купа Несебър 07 – 10.10. Несебър ОВК Несебър 2000 Optimist, ILCA 4,6,7, 420, 470, Finn
29 III регата Дионисополис 13 – 16.10. Балчик МК Балчик Optimist, ILCA 4,6, 420
30 Регата Бриз Есен 04 – 06.11. Варна СК Черно море Бриз Optimist, Cadet, ILCA 4,6,7, 420, 470, Finn