Laser Europa Cup Bulgaria приключи с български успехи и в трите класа

324
0
Споделете

Днес следобед във Варненския залив приключи тридневната надпревара за отличията на ветроходната Laser Europa Cup Bulgaria, седми кръг от Laser Europa Trophy. Българските състезатели спечелиха победи в различните възрастови групи в класовете Laser 4.7, Laser Radial и Laser Standard.

Нашите състезатели доминираха при подрастващите в Laser 4.7 – Диана Маркова (ОМК Несебър 2000) е първа в общото класиране и това за девойки до 16 г., Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) при младежите до 18 г. и Давид Бинев (ЯК Порт Бургас) – при младежи до 16 г.

В клас Laser Standard Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас) е победител при младежи до 21 г. В Laser Radial Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000) е пръв при младежите до 19 г. При дамите в този клас участваха три българки, с най-предно класиране е Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна, жени).

Предстои церемонията по награждаване и закриване в района на Втора буна във Варна. Регатата бе VII кръг от Laser Europa Trophy’2019 след Копер, Словения (15-17 март), Лугано, Швейцария (29-31 март), Йер, Франция (11-14 април), Торболе, Италия (9-12 май), Ставангер, Норвегия (31 май-2 юни), Хоорн, Холандия (7-9 юни). До края на годината остават още три старта: Рощок – Варнемюнде, Германия (11-14 юли), Балатонфюред, Унгария (6-8 септември), Хвар, Хърватска (28-31 декември).

L4.7_FINAL

LR_FINAL

LS_FINAL

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ LASER EUROPA CUP BULGARIA

Laser 4.7 генерално (12 участника)

  1. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  2. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  4. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  5. Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)

Laser 4.7 девойки U16 (4 участника)

  1. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  2. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  3. Богдана Мирошниченко (Киев, Украйна)

Laser 4.7 младежи U16 (3 участника)

  1. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  2. Лазар Пенев (ЯК Порт Бургас)
  3. Андрий Липченко (Николаев, Украйна)

Laser 4.7 младежи U18 (4 участника)

  1. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)

Laser Radial генерално (15 участника)

  1. Оскар Мадонич (Затока, Украйна)
  2. Вадим Окладников (Украйна)
  3. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
  4. Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  5. Кирило Виноград (Украйна)
  6. Давид Измайловски (Одеса, Украйна)

Laser Radial младежи U19 (4 участника)

  1. Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  2. Даниел Войку (Румъния)
  3. Матей Дука (Румъния)

Laser Radial младежи U17 (3 участника)

  1. Кирило Виноград (Украйна)
  2. Давид Измайловски (Одеса, Украйна)
  3. Фьодор Василев (Оболон, Украйна)

Laser Radial мъже (3 участника)

  1. Вадим Окладников (Украйна)
  2. Мартин Пенев (МК Балчик)
  3. Сабин Даниел Николае (Спортил Студентеск, Румъния)

Laser Standard генерално (10 участника)

  1. Валерий Кудряшов (Украйна)
  2. Иван Жукалин (Украйна)
  3. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)
  4. Иво Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  5. Станислав Мулко (Украйна)
  6. Даниел Николов (СК Черно море Бриз Варна)

Laser Standard мъже (6 участника)

  1. Валерий Кудряшов (Украйна)
  2. Иван Жукалин (Украйна)
  3. Иво Тодоров (ОМК Несебър 2000)

Laser Standard младежи U21 (4 участника)

  1. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)
  2. Станислав Мулко (Украйна)
  3. Иво Филчев (СК Черно море Бриз Варна)