Четири клуба си тръгнаха с победи от регата „Приморско 2019“

486
0
Споделете

Представители на четири клуба спечелиха победи в своите възрастови групи на завършилата днес традиционна ветроходна регата „Приморско 2019” за класовете Optimist, Laser 4.7 и 420. Три първи места за ОМК Несебър 2000 – Божидара Бозовайска (ОМК Несебър 2000) за Optimist момичета старша, Даниел Йорданов в клас Laser 4.7 и Мартин Геров/Ан-Никол Кънева в клас 420. С по един успех са Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие) в Optimist момчета старша възраст, Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) при младшата и Дениз Манолова (ЯК Черноморец Бургас) при момичета младша. Надпреварата в клас Optimist е валидна за актуализирането на Националната ранглиста, която се очаква да бъде публикувана в рамките на следващите три дни.

В клас Laser 4.7, в отсъствието на шестимата ни участника на Европейското първенство в Йер, Франция, стартираха седем състезатели, подгласници на Даниел Йорданов са Лазар Пенев (ЯК Порт Бургас) и Гергана Димитрова (ОМСК Циклон Поморие).

Крайно класиране:

Optimist общо (49 състезатели)

  1. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  3. Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  4. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Мартин Митев (ОМК Несебър 2000)
  7. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)
  8. Александър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  9. Валентин Мавродиев (ОМСК Циклон Поморие)
  10. Божидара Бозовайска (ОМК Несебър 2000)

Optimist момичета младша (4 участника)

  1. Дениз Манолова (ЯК Черноморец Бургас)
  2. Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Рея Парушева (ЯК Черноморец Бургас)

Optimist момичета старша (8 участника)

  1. Божидара Бозовайска (ОМК Несебър 2000)
  2. Кемала Парушева (ЯК Черноморец Бургас)
  3. Рози Кънева (ОМК Несебър 2000)

Optimist момчета младша (22 участника)

  1. Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist момчета старша (15 участника)

  1. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  3. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser 4.7 (7 състезатели)

  1. Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)
  2. Лазар Пенев (ЯК Порт Бургас)
  3. Гергана Димитрова (ОМСК Циклон Поморие)

420 (4 екипажа)

  1. Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000)
  2. Вея Рейзова/Георги Никитов (ЯК Черноморец Бургас)
  3. Марсела Митева/Андрея Калчева (ЦСЯК Академик София)

420_final LASER4.7_Final OPTI_Final OPTI_GRUPI_Final