С по три титли за Бургас и Варна завърши ДП ORC и IRC

484
0
Споделете

Шампионски титли за ЯК Порт Бургас, ЯК Черноморец Бургас, ВК Понтос Варна и ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна в отделните дивизии на класовете ORC и IRC завърши тридневното Държавно първенство за килови яхти в Несебър. С по две златни отличия са ВК Понтос Варна и ЯК Порт Бургас.

В първенството, организирано от БФВ, стартираха 26 екипажа от 11 клуба.

снимка: Бранимир ЙОВЧЕВ

КЛАСИРАНЕ:

ORC A (9)

  1. One Spirit (Ангел Лингорски, ВК Понтос Варна)
  2. Petra (Никола Дуков, ВК Понтос Варна)
  3. Alexa X (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009)
  4. LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев, СКВ Ултрамарин Варна)
  5. Extasy (Александър Амин, ОВК Несебър 2000)
  6. Stripptease (Георги Михов, ОВК Несбър 2000)
  7. Parea (Явор Колев, СКВ Ултрамарин Варна)
  8. Espresso Martini (Павлин Надворни, МК Балчик)
  9. Blue Magic (Никола Попов, МК Балчик)

ORC B (4)

  1. Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)
  2. Nimana (Георги Николов, СКВ Ултрамарин Варна)
  3. Shimazen (Станислав Попчев, ЯК Порт Бургас)
  4. Mowgli (Деян Кръстев, ВК Синева Варна)

ORC C (6)

  1. Muson (Илиян Тенекеджиев, ЯК Порт Бургас)
  2. Lodoz (Красимир Наумов, ЯК Порт Бургас)
  3. Nord Bourgas (Георги Калоянов, ЯК Черноморец Бургас)
  4. Proxima (Свилен Дойков, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Kalina (Божидар Каракашев, ЯК Порт Бургас)
  6. Sundowner (Тодор Велев, ЯК Порт Бургас)

ORC D (5)

  1. Mint&Milk (Калин Георгиев, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Phoenix (Богомил Пехливанов, ВК Синева Варна)
  3. Victoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас)
  4. Algol (Христо Младенов, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Metch (Боян Костов, СК Черно море Бриз Варна)

IRC 1 (7)

  1. Petra (Никола Дуков, ВК Понтос Варна)
  2. One Spirit (Ангел Лингорски, ВК Понтос Варна)
  3. Alexa X (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009)
  4. Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)
  5. Espresso Martini (Павлин Надворни, МК Балчик)
  6. Shimazen (Станислав Попчев, ЯК Порт Бургас)
  7. Blue Magic (Никола Попов, МК Балчик)

IRC 2 (6)

  1. UK Sailmakers (Михаил Копанов, ЯК Порт Бургас)
  2. Phoenix (Богомил Пехливанов, ВК Синева Варна)
  3. Victoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас)
  4. Nord Bourgas (Георги Калоянов, ЯК Черноморец Бургас)
  5. Metch (Боян Костов, СК Черно море Бриз Варна)
  6. Akshaena (Румен Никитов, ЯК Черноморец Бургас)