Размествания по върховете след II ден на „Бриз пролет”

418
0
Споделете

Нови четири гонки, общо осем от началото на надпреварата във Варненското езеро и изгледи да бъде изпълнена програмата максимум от 12 гонки. Старото неписано правило „колкото повече стартове – толкова по-реално класиране” предполага и интересна развръзка на XXXIX ветроходна регата “Бриз Пролет”. В клас Optimist четирима различни състезатели спечелиха по една гонка от днешната програма – Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна), Микайло Золотарьов (Трансбункер Одеса, Украйна), Дария Тютюнич (Гордеевка, Украйна) и Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие). Временен лидер в общото класиране стана Дария Тютюнич, с пет точки аванс пред водача от първия ден Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000).

Първата регата за швертботи (детските Optimist, Cadet, Laser 4.7, 420 и олимпийските Laser Standard, Laser Radial, 470 и Finn) за сезон’2019 е организирана от СК “Черно море Бриз” със съдействието и финансовата подкрепа на Община Варна и е част от програмата „Варна – Европейски град на спорта“. Регатата е валидна и за националните ранглисти.

Временно класиране след II ден briz19_day2

Optimist общо (71 участника)

  1. Дария Тютюнич (Гордеевка, Украйна)
  2. Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)
  3. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  4. Микайло Золотарьов (Трансбункер Одеса, Украйна)
  5. Лидия Златова (Трансбункер Одеса, Украйна)
  6. Святослав Мадонич (Затока, Украйна)
  7. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  8. Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  9. Иван Антипин (Николаев, Украйна)
  10. Александър Вангелов (ОМК Несебър 2000)

Laser 4.7 общо (17 участника)

  1. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  2. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  4. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  5. Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)
  6. Йоана Тодорова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  7. Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)
  8. Лазар Пенев (ЯК Порт Бургас)
  9. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  10. Андрий Липченко (Николаев, Украйна)

420 (4 екипажа)

  1. Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)
  3. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)

Cadet (3 екипажа)

  1. Йордан Илиев/Владимир Обрешков (СК Черно море Бриз Варна)

Laser Standard (3 участника)

  1. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)

Laser Radial общо (9 участника)

  1. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Иво Филчев (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Оскар Мадонич (Затока, Украйна)
  4. Мартин Пенев (МК Балчик)
  5. Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  6. Калина Маринова (СК Черно море Бриз Варна)

Finn (10 участника)

  1. Анастас Петров (ОМК Несебър 2000)
  2. Георги Менчев (ОМК Несебър 2000)
  3. Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
  4. Веселин Йовчев (ОМК Несебър 2000)
  5. Никола Кобарелов (ЯК Черноморец Бургас)

470 (6 екипажа)

  1. Александър Лазаров/Ива Недева (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Владислав Маринов/Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  3. Иван Костадинов/Иван Атанасов (МСК Сереко Царево)

Програма за 7 април, неделя

11.00 ч. Първи старт за деня

16.00 ч. Награждаване и закриване на регатата