Пъстро!

421
0
Споделете

Шарен и разнообразен списък на призьори в отделните класове и възрастови групи на XXXIX ветроходна регата “Бриз Пролет” бе оформен след края на тридневната надпревара в акваторията на Варненско езеро. Максимален брой гонки (по мнение на треньори – много добре построени дистанции! Поздравления за главния съдия Тодор Иванов и разставящия вехите Асен Атанасов – бел.ред.), хубав вятър, без много заходи, дадоха пъстър списък победители в първата регата за неолимпийските Optimist, Cadet, Laser 4.7, 420 и олимпийските класове Laser Standard, Laser Radial, 470 и Finn за сезон’2019.

XXXIX ветроходна регата “Бриз Пролет” бе организирана от СК “Черно море Бриз” със съдействието и финансовата подкрепа на Община Варна и е част от програмата „Варна – Европейски град на спорта“. Регатата е валидна и за националните ранглисти. Следващата регата от календара на БФВ е Nesebur Cup (25-30 април) в Несебър.

Крайно класиране по класове и възрастови групи BRIZ_PROLET_2019_FINAL

Optimist общо (71 участника)

  1. Дария Тютюнич (Гордеевка, Украйна)
  2. Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)
  3. Лидия Златкова (Трансбункер Одеса, Украйна)
  4. Святослав Мадонич (Затока, Украйна)
  5. Иван Антипин (Николаев, Украйна)
  6. Микайло Золотарьов (Трансбункер Одеса, Украйна)
  7. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  8. Александър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  9. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  10. Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist, юноши мл. възраст (22 участника)

  1. Святослав Мадонич (Затока, Украйна)
  2. Иван Антипин (Николаев, Украйна)
  3. Александър Вангелов (ОМК Несебър 2000)

Optimist, юноши ст. възраст (30 участника)

  1. Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)
  2. Микайло Золотарьов (Трансбункер, Украйна)
  3. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist, девойки мл. Възраст (8 участника)

  1. Адриана Петкова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist, девойки ст. Възраст (11 участника)

  1. Дария Тютюнич (Гордеевка, Украйна)
  2. Лидия Златова (Трансбункер Одеса, Украйна)
  3. Кемала Парушева (ЯК Черноморец Бургас)

Laser 4.7 общо (17 участника)

  1. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  2. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  4. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  5. Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)
  6. Йоана Тодорова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  7. Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)
  8. Лазар Пенев (ЯК Порт Бургас)
  9. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  10. Андрий Липченко (Николаев, Украйна)

Laser 4.7, девойки (5 участника)

  1. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  2. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  3. Йоана Тодорова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser 4.7, младежи (12 участника)

  1. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  3. Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)

420 (4 екипажа)

  1. Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Радна Кирова/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)

Cadet (3 екипажа)

  1. Йордан Илиев/Владимир Обрешков (СК Черно море Бриз Варна)

Laser Standard (3 участника)

  1. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)

Laser Radial общо (9 участника)

  1. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Оскар Мадонич (Затока, Украйна)
  3. Иво Филчев (СК Черно море Бриз Варна)
  4. Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  5. Мартин Пенев (МК Балчик)
  6. Калина Маринова (СК Черно море Бриз Варна)

Laser Radial жени (3 участника)

  1. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)

Laser Radial мъже и младежи (6 участника)

  1. Оскар Мадонич (Затока, Украйна)
  2. Иво Филчев (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000)

Finn (10 участника)

  1. Анастас Петров (ОМК Несебър 2000)
  2. Георги Менчев (ОМК Несебър 2000)
  3. Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
  4. Никола КобареловК(ЯК Черноморец Бургас)
  5. Веселин Йовчев (ОМК Несебър 2000)

Finn, мъже (6 участника)

  1. Анастас Петров (ОМК Несебър 2000)
  2. Жоро Стойчев (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Симеон Денев (СК Черно море Бриз Варна)

Finn, младежи (4 участника)

  1. Георги Менчев (ОМК Несебър 2000)
  2. Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Никола Кобарелов (ЯК Черноморец Бургас)

470 (6 екипажа)

  1. Александър Лазаров/Ива Недева (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Владислав Маринов/Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  3. Иван Костадинов/Иван Атанасов (МСК Сереко Царево)