Още една Купа България през септември – за класовете 420 и 470

146
0
Споделете

Форматът Купа България все повече набира популярност. След като за 21-22 септември бе обявена Купа за клас Conrad 25R във Варна, в почивните дни около Денят на Независимостта на България ще има стартове за Национална купа в класовете 420 и 470. Идеята е на Българска асоциация на клас 420 и клас 470, надпреварата е насрочена за 21-23 септември в Несебър.

Инициативата на Асоциацията е похвална, тъй като се забелязва раздвижване в 420 и участие на над 15 екипажа в седемте регати от началото на сезон 2019. Изравнени сили сред първите шест правят непредсказуема надпреварата за отличията още на Държавното първенство за неолимпийски класове (29 август-1 септември в Приморско). С три победи е Цветослав Мавродиев от СК Черно море Бриз Варна (два пъти с Илияна Андонова и един път с Николай Ценов), две имат в актива си Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000), по една – Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз) и Владислав Маринов/Михаела Александрова (ОМК Несебър 2000). Към тях прибавяме и постоянните в изявите си Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик), с пет подиума в седемте старта. Не е за пренебрегване и факта, че в България има налични 18 лодки в клас 420, добра основа за бъдеща масовост и в 470.

От началото на сезона за олимпийския 470 имаше три старта – Бриз Пролет, Порт Бургас Бургаска ветроходна седмица и Държавното първенство. Шампион на страната стана Яна Василева (председател на Асоциацията на 420 и 470) в тандем с Ивайло Ангелов (ОМК Несебър 2000).

ГЛАВНИТЕ ДЕЙСТВАЩИ ЛИЦА ПРЕЗ СЕЗОН 2019:

Клас 420

XXXIX Бриз Пролет – 5 екипажа

  1. Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз)
  2. Радина Кирова/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)
  4. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)
  5. Петра Матеева/Даниил Цимбал (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Регата Купи Несебър – 6 екипажа

  1. Владислав Маринов/Михаела Александрова (ОМК Несебър 2000)
  2. Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз)
  3. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)
  4. Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000)
  5. Радина Кирова/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)

Регата Порт Бургас/Бургаска ветроходна седмица – 9 екипажа

  1. Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000)
  2. Марина Димитрова/Деметра Дойчева (ЯК Черноморец Бургас)
  3. Цветослав Мавродиев/Илияна Андонова (СК Черно море Бриз Варна)
  4. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)
  5. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)
  6. Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз)
  7. Даниел Колев/Даниил Цимбал (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  8. Радина Кирова/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  9. Вея Рейзова/Ралица Кичикова (ЯК Черноморец Бургас)

Регата 24 май – 3 екипажа

  1. Цветослав Мавродиев/Илияна Андонова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)
  3. Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)

Регата Приморско – 4 екипажа

  1. Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000)
  2. Вея Рейзова/Георги Никитов (ЯК Черноморец Бургас)
  3. Марсела Митева/Андрея Калчева (ЦСЯК Академик София)
  4. Мартин Гаров/Диляна Гюлемерова (ЯК Порт Бургас)

Регата Черноморец – 7 екипажа

  1. Цветослав Мавродиев/Николай Ценов (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)
  4. Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000)
  5. Марсела Митева/Андрея Калчева (ЦСЯК Академик София)
  6. Вея Рейзова/Ралица Кичикова (ЯК Черноморец Бургас)
  7. Сава Саръстов/Диляна Гюлемерова (ЯК Порт Бургас)

Регата Варна – 9 екипажа

  1. Цветослав Мавродиев/Илияна Андонова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000)
  3. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)
  4. Виктор Кателиев/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)
  6. Вея Рейзова/Ралица Кичикова (ЯК Черноморец Бургас)
  7. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)
  8. Радина Кирова/Даниил Цимбал (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  9. Борис Панайотов/Гергана Николова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Предстоят: Държавно първенство (29 август-2 септември, Приморско) – ? екипажа; Регата Съединение (6-9 септември, Царево) – ? екипажа; Регата Бриз Есен (26-29 септември, Варна) – ? екипажа

Клас 470

XXXIX Бриз Пролет – 6 екипажа

  1. Александър Лазаров/Ива Недева (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Владислав Маринов/Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  3. Иван Костадинов/Иван Атанасов (МСК Сереко Царево)
  4. Георги Никитов/Стамо Тенев (ЯК Черноморец Бургас)
  5. Атанас Радев/Диляна Гюлемерова (ЯК Порт Бургас)
  6. Борислав Николов/Мария Бакалова (ЯК Черноморец Бургас)

Регата Порт Бургас/Бургаска ветроходна седмица – 6 екипажа

  1. Мугур Роска/Михай Фагарасян (Румъния)
  2. Георги Никитов/Стамо Тенев (ЯК Черноморец Бургас)
  3. Владислав Маринов/Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  4. Димитър Шангов/Александър Пламенов (ЯК Порт Бургас)
  5. Евгени Атанасов/Атанас Радев (ЯК Порт Бургас)
  6. Георги Калоянов/Николай Деркозлиев (ЯК Черноморец Бургас)

Държавно първенство – 10 екипажа

  1. Яна Василева/Ивайло Ангелов (ОМК Несебър 2000)
  2. Александър Лазаров/Тихомир Тотев (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Владислав Маринов/Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  4. Вилияна Димитрова/Тодор Славов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна/ВК Синева Варна)
  5. Атанас Радев/Тихомир Попов (ЯК Порт Бургас)
  6. Цветослав Мавродиев/Веселин Машкаров (СК Черно море Бриз Варна)
  7. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)
  8. Марина Димитрова/Георги Калоянов (ЯК Черноморец Бургас)
  9. Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)
  10. Борислав Николов/Николай Деркозлиев (ЯК Черноморец Бургас)

Предстоят: Регата Съединение (6-9 септември, Царево) – ? екипажа; Регата Бриз Есен (26-29 септември, Варна) – ? екипажа

Снимки: регата Купа Несебър 2019, ОМК Несебър 2000 by Георги ДИМИТРОВ