Интересен развой в Optimist, двама 100%-ви в I ден на „Порт Бургас – Бургаска ветроходна седмица“

509
0
Споделете

Три гонки за почти всички класове при характерно „бургаско” време (E 20 kn), интригуващо начало в клас Optimist с трио на върха, двама състезатели със 100% успеваемост и оспорвани стартове в два от класовете са характеристиките на първия ден от програмата на Международна регата „Порт Бургас – Бургаска ветроходна седмица“.

При най-малките Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие) спечели две от гонките и заслужено поведе в класирането. Само на точка зад него са Алина Шаповалова (Одеса Сейлинг Тийм) и Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна). На осем пункта зад това трио са Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас) и Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна). Припомняме, че надпреварата в Optimist е генерална репетиция преди Държавното първенство, отново тук в Бургас (20-23 август).

Давид Бинев и Любен Тенекеджиев (двамата от ЯК Порт Бургас) са единствените, които приключиха деня с „три от три”, съответно в Laser 4.7 и Laser Standard. В Laser Radial начело с две победи е съотборникът им Клемент Саръстов, с точка пред Мариела Николова (СК Черно море Бриз).

В клас 420 три втори места се оказаха достатъчни за лидерска позиция наЦветослав Мавродиев/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна), въпреки двете победи на Христо Младенов/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) и една за Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас).

Минорно бе участието днес в класовете 470 и Finn. След двата „мач-рейса” водят съответно Роска/Фагарасян (Спортул Студентеск) и Анастас Петров (ОВК Несебър 2000).

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ

Optimist (83 състезатели)

  1. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Алина Шаповалова (Одеса Сейлинг Тийм)
  3. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  4. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  5. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Александър Вангелов (ОВК Несебър 2000)
  7. Велека Костова (ЯК Порт Бургас)
  8. Кемала Парушева (ОМСК Циклон Поморие)
  9. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)
  10. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)

Laser 4.7 (16)

  1. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  2. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  4. Петър Костурков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Георги Маноилов (ОВК Несебър 2000)

420 (8 екипажа)

  1. Цветослав Мавродиев/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)
  3. Христо Младенов/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser Standard (5)

  1. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)
  2. Златко Атанасов (ОВК Несебър 2000)
  3. Мартин Пенев (МК Балчик)

Laser Radial (6)

  1. Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)
  2. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Организатор на регатата е яхт клуб Порт Бургас, съвместно с Пристанище Бургас и Община Бургас.

Програма:

15 август 2020 г.

12:00   Гонки

16 август 2020 г.

TBA     Гонки

TBA     Церемония по закриване на регатата