Интересно начало на XXXIX „Бриз пролет” в класовете Optimist и Laser 4.7

311
0
Споделете

С по четири гонки за всички класове при хубав вятър, краят на първия състезателен ден от програмата на XXXIX ветроходна регата “Бриз Пролет” оформи интересно класиране в два от класовете за подрастващи. В челната десятка на Optimist попаднаха петима съсъезатели от Украйна и петима българи, убедителен лидер е Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000).

Съотборникът му Даниел Йорданов води в клас Laser 4.7, следван плътно от трима състезатели на ЯК Порт Бургас. В останалите класове – нищо неочаквано.

Първата регата за швертботи (детските Optimist, Cadet, Laser 4.7, 420 и олимпийските Laser Standard, Laser Radial, 470 и Finn) за сезон’2019 е организирана от СК “Черно море Бриз” със съдействието и финансовата подкрепа на Община Варна и е част от програмата „Варна – Европейски град на спорта“. Регатата е валидна и за националните ранглисти.

Временно класиране след I ден briz_res_1day

Optimist общо (71 участника)

  1. Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)
  2. Лидия Златова (Трансбункер Одеса, Украйна)
  3. Александър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  4. Дария Тютюнич (Гордеевка, Украйна)
  5. Марсела Митева (ЦСЯК Академик София)
  6. Иван Антипин (Николаев, Украйна)
  7. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  8. Валентин Мавродиев (ОМСК Циклон Поморие)
  9. Оскар Мадонич (Затока, Украйна)
  10. Микайло Золотарьов (Трансбункер Одеса, Украйна)

Laser 4.7 общо (17 участника)

  1. Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)
  2. Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)
  3. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  4. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  5. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Йоана Тодорова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  7. Лазар Пенев (ЯК Порт Бургас)
  8. Андрий Липченко (Николаев, Украйна)
  9. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  10. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

420 (4 екипажа)

  1. Стефан Микаелян/Магдалена Ценова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Сава Саръстов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)
  3. Радина Кирова/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Cadet (3 екипажа)

  1. Катерина Димитрова/Васил Димитров (МК Балчик)

Laser Standard (3 участника)

  1. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)

Laser Radial общо (9 участника)

  1. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Иво Филчев (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Оскар Мадонич (Затока, Украйна)
  4. Калина Маринова (СК Черно море Бриз Варна)
  5. Мартин Пенев (МК Балчик)
  6. Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000)

Finn (10 участника)

  1. Анастас Петров (ОМК Несебър 2000)
  2. Георги Менчев (ОМК Несебър 2000)
  3. Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
  4. Веселин Йовчев (ОМК Несебър 2000)
  5. Никола Кобарелов (ЯК Черноморец Бургас)

470 (6 екипажа)

  1. Александър Лазаров/Ива Недева (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Владислав Маринов/Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  3. Иван Костадинов/Иван Атанасов (МСК Сереко Царево)

Програма:

6 април, събота

11.00 ч. Първи старт за деня

7 април, неделя

11.00 ч. Първи старт за деня

16.00 ч. Награждаване и закриване на регатата