Без стартове днес, шест клуба със злато от XX регата „Циклон 2019”

315
0
Споделете

Традиционният от последните няколко издания на ветроходна регата „Циклон” дъжд в последния ден, не позволи провеждане на стартове. Така крайното класиране по класове и възрастови групи бе оформена след шестте гонки в петък и събота. По две златни отличия спечелиха представители на ЯК Порт Бургас и Tekirdag Sailing club, по едно – за ЯК Черноморец Бургас, ОМК Несебър 2000, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна и домакините от ОМСК Циклон Поморие.

Крайно класиране Optimist, общо (58 състезатели)

  1. Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)
  2. Еге Йълдъзбайрактар (Tekirdag Sailing club)
  3. Владимир Пинков (ОМК Несебър 2000)
  4. Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  7. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  8. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)
  9. Кутсал Гюнеш Курназ (Tekirdag Sailing club)
  10. Валентин Мавродиев (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist момичета младша (10)

  1. Илайда Сен (Tekirdag Sailing club)
  2. Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist момичета старша (5)

  1. Кемала Парушева (ЯК Черноморец Бургас)
  2. Рози Кънева (ОМК Несебър 2000)
  3. Вероника Кичикова (ЯК Черноморец Бургас)

Optimist момчета младша (28)

  1. Еге Йълдъзбайрактар (Tekirdag Sailing club)
  2. Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist момчета старша (15)

  1. Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)
  2. Владимир Пинков (ОМК Несебър 2000)
  3. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist, род. 2007

  1. Еге Йълдъзбайрактар (Tekirdag Sailing club)
  2. Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist, род. 2008

  1. Кутсал Гюнеш Курназ (Tekirdag Sailing club)
  2. Тино Томов (ЯК Порт Бургас)
  3. Мартин Димитров (МК Балчик)

Optimist, род. 2009

  1. Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Рея Парушева (ЧК Черноморец Бургас)
  3. Николай Димитров (ЯК Порт Бургас)

Optimist, род. 2010

  1. Атанас Златев (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Симеон Христов (ЯК Дорадо НСА София)
  3. Филип Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser 4.7 крайно класиране (14 състезатели)

  1. Мерич Ердаглъ (Tekirdag Sailing club)
  2. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)
  4. Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)
  5. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  6. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser 4.7 девойки (3 участника)

  1. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  2. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
    3. Гергана Димитрова (ОМСК Циклон Поморие)

Laser 4.7 юноши младша (6 участника)

  1. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  3. Лазар Пенев (ЯК Порт Бургас)

Laser 4.7 юноши старша (5 участника)

  1. Мерич Ердаглъ (Tekirdag Sailing club)
  2. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)

Laser Radial (4 участника)

  1. Стефани Музакова (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  3. Калина Маринова (СК Черно море Бриз Варна)

Laser Standard (4 участника)

  1. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)
  2. Иво Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  3. Иво Филчев (СК Черно море Бриз Варна)

В регатата участваха ветроходци от Морски клуб Балчик, ЯК „Кап. Г. Георгиев Порт Варна”, СК „Черно море Бриз” (Варна), ОМК „Несебър 2000”, ОМСК „Циклон” (Поморие), ЯК „Порт Бургас”, ЯК „Черноморец” (Бургас), ОМК „Приморско”, ЯК „Дорадо НСА” (София) и турският Tekirdag Sailing club. ХХ „Циклон 2019” бе организирана от Общински младежки спортен клуб „Циклон” – Поморие и Община Поморие, със съдействието на Българска федерация по ветроходство и е валидна за националните ранглисти.

ПЪЛНО КЛАСИРАНЕ