С лек дъжд и порой отличия завърши „Регата Варна 2021”

307
0
Споделете

Само една гонка във Варненския залив днес и общо шест за почти всички класове приключи поредното издание на традиционната ветроходна „Регата Варна”. През трите състезателни дни в нея участваха над 110 ветроходци от ОВК Несебър 2000, СК Черно море Бриз Варна, ВК Синева Варна, ЯСК Несебър 2009, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна, ЯК Порт Бургас, ОМСК Циклон Поморие, МК Балчик, ВК Христов и ЦСЯК Академик София.

Организатор и домакин на надпреварата бе яхт клуб Кап. Г. Георгиев Порт Варна, съвместно с Община Варна, Пристанище Варна, Българска федерация по ветроходство и Пекарни „Стефани”.

В рамките на СК Черно море Бриз Варна и ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна организираха съвместно II Finn Gold Cup, по прекрасната инициатива на Георги Боев от Kiara Hotels.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

Optimist (67) International regatta Varna 2021-Optimist-final results

  1. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  3. Васил Манев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  4. Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  5. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Александър Ганев (ОМСК Циклон Поморие)
  7. Тино Томов (ЯК Порт Бургас)
  8. Александър Вангелов (ОВК Несебър 2000)
  9. Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)
  10. Христо Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist момичета младша (12) International regatta Varna 2021- Optimist-final results-groups

  1. Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Зарая Цонкова (ВК Христов)
  3. Бояна Костуркова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist момичета старша (6)

  1. Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Кемала Парушева (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Адриана Петкова (СК Черно море Бриз Варна)

Optimist момчета младша (32)

  1. Борислав Николов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Атанас Златев (ВК Христов)
  3. Кристиян Вражев (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist момчета старша (17)

  1. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  3. Васил Манев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser 4.7 общо (10) International regatta Varna 2021-L4.7-final results

  1. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)
  2. Никола Иванов (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Велека Костова (ЯК Порт Бургас)

Laser 4.7 юноши младша (4)

  1. Мартин Митев (ОВК Несебър 2000)
  2. Савелий Ивакин (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Мартин Методиев (СК Черно море Бриз Варна)

Laser 4.7 юноши старша (2)

Никола Иванов (ОМСК Циклон Поморие)

Laser 4.7 девойки младша (3)

  1. Божидара Бозовайска (ОВК Несебър 2000)
  2. Мирела Димитрова (МК Балчик)
  3. Адриана Николаева (МК Балчик)

Laser 4.7 девоки старша (10)

Велека Костова (ЯК Порт Бургас)

Laser Radial общо (9) International regatta Varna 2021-class LR-final results

  1. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Никола Георгиев (ОВК Несебър 2000)

Laser Radial жени (3)

  1. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Диана Маркова (ОВК Несебър 2000)
  3. Йоана Тодорова (ВК Синева Варна)

Laser Radial младежи (6)

  1. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Никола Георгиев (ОВК Несебър 2000)
  3. Даниел Йорданов (ОВК Несебър 2000)

420 (8) International regatta Varna 2021- 420-final results

  1. Рози Кънева/Владимир Пинков (ОВК Несебър 2000)
  2. Марсела Митева/Андреа Калчева (ЦСЯК Академик София)
  3. Вилислав Димитров/Момчил Баев (МК Балчик)

470 (2)

Христо Младенов/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Finn Gold cup общо (7)

  1. Анастас Петров (ОВК Несебър 2000)
  2. Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Стоил Стоилов (ЯСК Несебър 2009)

Finn Gold cup мъже (4)

  1. Анастас Петров (ОВК Несебър 2000)
  2. Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Дилян Григоров (СК Черно море Бриз Варна)

Finn Gold cup Masters (3)

  1. Стоил Стоилов (ЯСК Несебър 2009)
  2. Георги Боев (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Богомил Пехливанов (ВК Синева Варна)