Секунди лишиха Wasabi от победа в Marmaris Race Week

1194
0
Споделете

Десет секунди разлика по коригирано време и точка не достигнаха на екипажа на Wasabi (шкипер Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас) за победа в в клас IRC 4 на ветроходната 29th Marmaris International Race week.

Преди днешната последна гонка, Wasabi бе начело с две точки аванс пред втория Blue Bird (Мехмет Оздаш) от тима на спонсора на регатата Ergo. Победител в гонката стана екипажът на гръцката Mousmoulo, Blue Bird – втори, а Wasabi на пета позиция. Така една точка решава спора за крайния успех в полза на туския екипаж. Това е втори подиум за бургаските състезатели след 2-ро място с La Loba IRC CP2 през 2015 г.

В клас IRC 0, Windwalker (шкипер Александър Александров, ЯСК Несебър 2009) завърши девети.