Само Шангов се промъкна в Златна група на Mapfre Middlesea

1044
0
Споделете

Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас) заема 56-то място след края на квалификациите на ветроходната Mapfre Middlesea Euromed Regatta в Малта. Това му отреди място в Златна група (1-58 място) във финалните серии в събота и неделя. За съжаление, останалите наши стезатели останаха под чертата – Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) продължава в Сребърна група (59-115 място), Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие) и Филип Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) в Бронзова (116-172).

В надпреварата участват 172 състезатели от Европа, Азия и Африка. Показателен за силната конкуренция на Mapfre Middlesea Euromed Regatta е факта, че в Малта участват много от челниците от Европейското и Световно първенства тази година, в т.ч. и шампионът на Стария континет Алесандро Кортезе (Италия).