ВВМУ и МК Балчик спечелиха титлите от LXIV „3 март“

1100
0
Споделете

Единствената гонка днес, преминала при свеж югозападен вятър, размести класирането и определи призьорите в регата “3 март”. Екипажът на ВВМУ „Никола Вапцаров”-4 (курсанти) в състав Петко Петков, Валентин Иванов, Марина Пенкова, Йордан Момчев, Георги Петров и Петър Дженев е победител в завършилата днес във Варна LXIV иветроходна регата „3 март“ за лодки клас Ял-6. „Моряците” спечелиха две от гонките и стъпиха на върха. Подгласници на ВВМУ на почетната стълбичка са екипажите на СК „Вятър и вода” (Васил Беязов) и МК Балчик.

В класирането за Държавно първенство (само за клубове членуващи в БФВ) победител е МК Балчик-1 (шкипер Николай Станев, Павлин Георгиев, Силвия Атанасова, Николай Давидков, Ясен Великов), пред СК “Черно море Бриз” (Теодор Огнянов) и СК „Ултрамарин”-1 (Явор Колев).

LXIV регата „3 март“ бе организирана от Община Варна,  СК “Черно море Бриз” Варна,  МК “Приятели на морето” Варна и Българска федерация по ветроходство.