Три гонки днес разплетоха възела за финал на VI Варна Ченъл къп

357
0
Споделете

Три гонки по триъгълна дистанция във Варнеския залив оформиха класирането и сложиха край на шестото издание на ветроходната регата Варна Ченъл къп. Драматични финали, малки разлики в точките и победи в отделните класове за Krone One (Румен Котов, ЯК Порт Бургас), Evil woman (Петър Димитров, ЯК Св. Николай София), Wasabi (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас), Srebrena (Димитър Филипов, ВК Понтос Варна) и Odesoss (Калин Георгиев, ЯК Бавария яхтс Варна).

Първата регата за 2019 при киловите яхти даде отговор на част от въпросите около новите попълнения в българската флотилия и постави основи за един интересен сезон.

Крайно класиране:

ORC A

  1. Krone One (Румен Котов, ЯК Порт Бургас)
  2. LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев, ЯК Бавария яхтс Варна)
  3. Oxygen (Демир Иванов, СК Черно море Бриз Варна)
  4. Petra (Никола Дуков, ВК Понтос Варна)
  5. Evil woman (Петър Димитров, ЯК Св. Николай София)
  6. Extasy (Стефан Калчев, ЯК Бавария яхтс Варна)
  7. Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009)
  8. Espresso Martini (Павлин Надворни, ВА Кор Кароли)
  9. Blue Magic (Никола Попов, МК Балчик)
  10. Cosa Nostra (Андре Никулеску, Румъния)

ORC B

  1. Wasabi (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)
  2. Parea (Явор Колев, СК Ултрамарин Варна)
  3. Nimana (Георги Николов, ЯК Бавария яхтс Варна)
  4. Hygeia (Ангел Дипчиков, ВК Понтос Варна)
  5. Elina (Димитър Шуликов, ЯК Бавария яхтс Варна)
  6. Mowgli (Деян Кръстев, ВК Синева Варна)
  7. Kaliakria (Стоян Георгиев, МК Балчик)
  8. Stella Polaris (Емил Костурков, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  9. Ana Bella (Венелин Абаджиев, ВА Кор Кароли)
  10. Eleanor (Николай Пантелеев, ЯК Бавария яхтс Варна)

ORC C

  1. Srebrena (Димитър Филипов, ВК Понтос Варна)
  2. Proxima (Свилен Дойков, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Nord (Георги Калоянов, ЯК Черноморец Бургас)
  4. La Bella (Момчил Петров, Доминант М Варна)
  5. Joy (Лъчезар Манчев, Хидродинамик Варна)
  6. Balhara (Георги Иванов, ВК Понтос Варна)
  7. White wing (Калоян Симеонов, Варна)
  8. Bizzona (Кристиян Вълков, ЯК Бавария яхтс Варна)
  9. Caramel (Ивайло Минчев, ВК Синева Варна)
  10. Two angels (Велислав Ангелов, Варна)

ORC D

  1. Odesoss (Калин Георгиев, ЯК Бавария яхтс Варна)
  2. Zephyr (Стоян Киров, СК Черно море Бриз Варна)
  3. Albireo (Венцислав Мазаков, СК Лазур Варна)
  4. Akshaena (Румен Никитов, ЯК Черноморец Бургас)
  5. Victoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас)
  6. Castor (Светлозар Лазаров, Варна)
  7. Mistral (Стойко Янков, СК Черно море Бриз Варна)

IRC 1

  1. Evil woman (Петър Димитров, ЯК Св. Николай София)
  2. Oxygen (Демир Иванов, СК Черно море Бриз Варна)
  3. Petra (Никола Дуков, ВК Понтос Варна)
  4. Krone One (Румен Котов, ЯК Порт Бургас)
  5. LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев, ЯК Бавария яхтс Варна)
  6. Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009)
  7. Espresso Martini (Павлин Надворни, ВА Кор Кароли)
  8. Blue Magic (Никола Попов, МК Балчик)

IRC 2

  1. Wasabi (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)
  2. Srebrena (Димитър Филипов, ВК Понтос Варна)
  3. Victoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас)
  4. Hygeia (Ангел Дипчиков, ВК Понтос Варна)
  5. Nord (Георги Калоянов, ЯК Черноморец Бургас)
  6. Akshaena (Румен Никитов, ЯК Черноморец Бургас)

VI Варна Ченъл къп бе организирана от яхт клуб Бавария яхтс Варна, СК Лазур Варна, ЛЗ яхтинг 1991 със съдействието на Община Варна и кмета Иван Портних и с традиционната подкрепа на Хотел и казино Черно море. VI Варна Ченъл къп е част от програмата за честванията на 24-ти май на Община Варна.