Първите ранглисти за 2019 видяха бял свят

634
0
Споделете

Българска федерация по ветроходство публикува актуалните ранглисти за класовете Optimist, Laser 4.7 и Laser Radial, съставени на база класиране в първите три регати от Спорния календар за 2019 – „Бриз Пролет”, „Купа Несебър” и „Порт Бургас – Бургаска ветроходна седмица”. Единствено тази за Laser Radial включва класиране от ДП 2018 и първите две регати…

В клас Optimist лидер е Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000), в Топ 10 влизат четирима представители на ОМК Несебър 2000, трима на ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна, двама на ЯК Порт Бургас и един на ОМСК Циклон Поморие. За разлика от последните няколко сезона, сред първите десет няма нито едно момиче.

Optimist Optimist-2019

  1. Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)
  2. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Александър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  4. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  5. Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Мартин Митев (ОМК Несебър 2000)
  7. Калоян Калчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  8. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  9. Владимир Пинков (ОМК Несебър 2000)
  10. Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)

В клас Laser 4.7 води Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна), закономерно до шесто място са подредени състезатели, които ще стартират на ЕП в Йер след десет дни – Диана Маркова (ОМК Несебър 2000), Йоана Тодорова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна), Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас), Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас). Шестият ни участник на Laser 4.7 Youth European Давид Бинев пропусна последните две състезания у нас заради контузия.

Laser 4.7 РАНГЛИСТА-КЛАС-ЛАЗЕР-4.7-2019

  1. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  3. Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)
  4. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  5. Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас)
  6. Йоана Тодорова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  7. Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  8. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  9. Лазар Пенев (ЯК Порт Бургас)
  10. Гергана Димитрова (ОМСК Циклон Поморие)

В клас Laser Radial води Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна). Rank_LR_2019

Снимка: Деница ПАВЛОВА, yachtinginfo.org