Национална ранглиста Laser 2017

1197
0
Споделете

Българска федерация по ветроходство все още не е публикувала окончателни варианти на Националните ранглисти в класовете Laser 4.7, Laser Radial и Laser Standard за 2017 г. (изготвянето им е задължение на националният треньор). Ненавременното им публикуване дори бе повод за напрежение сред членове на УС на БФВ (ТУК, т.3, стр. 2).

Макар и неофициално, постарахме се да нанесем последните резултати от състезания у нас в xls-формат и получихме това:

rank_laser_unofficial

Добрата новина е все по-големият брой състезатели е клас Laser 4.7. Номер едно в Ранглистата за 2017 г. е Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000). Лидери в класовете Laser Radial и Laser Standard са съответно Стефани Музакова (ОМСК Циклон Поморие) и Иван Димов (ОМК Несебър 2000).

Топ 10 по класове (неофициално!)

Laser 4.7

  1. Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  2. Иво Филчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Калина Маринова (СК Черно море Бриз Варна)
  4. Димитър Шангов (ЯК Порт Бургас)
  5. Веселин Йовчев (ОМК Несебър 2000)
  6. Йоана Тодорова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  7. Марина Димитрова (ЯК Черноморец Бургас)
  8. Любен Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  9. Катрин Събева (ЯК Черноморец Бургас)
  10. Тодор Теохаров (ОМСК Циклон Поморие)

Laser Radial

  1. Стефани Музакова (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Георги Максимов (ОМК Несебър 2000)
  3. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)
  4. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
  5. Веселин Йовчев (ОМК Несебър 2000)
  6. Мартин Пенев (МК Балчик)
  7. Стефан Иванов (СК Черно море Бриз Варна)
  8. Георги Никитов (ЯК Черноморец Бургас)
  9. Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  10. Иво Филчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser Standard

  1. Иван Димов (ОМК Несебър 2000)
  2. Даниел Николов (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Иво Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  4. Златко Атанасов (ОМК Несебър 2000)
  5. Радостин Дамянов (ОМК Несебър 2000)
  6. Красимир Наумов (ЯК Порт Бургас)
  7. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)
  8. Пламен Янакиев (ЯК Черноморец Бургас)
  9. Красен Парушев (ЯК Черноморец Бургас)
  10. Стефан Иванов (СК Черно море Бриз Варна)