Знакови отсъствия от стартиращото днес ДП за Conrad 25R

303
0
Споделете

От днес до неделя, 21 юли, в акваторията на Варненското езеро и Варненския залив са стартовете от Държавното първенство по ветроходство в клас Conrad 25R. Днешните гонки са в езерото, поради наложена забрана за плаване в залива, свързана с учението “Бриз 2019”. Състезанието поради служебни ангажименти пропуска миналогодишният шампион и носител на десетина титли от 2005 г. насам Михаил Копанов. За втора поредна година няма да стартират и „Петерсон“-ите от ВК „Понтос“ Варна. Именно техният собственик инициира през февруари т.г. създаването на класна асоциация, която „… да защити на традициите на този клас и ще бъде гръбнака на българското килово ветроходство“.

МЕДАЛИСТИТЕ ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ ГОДИНИ

2018

  1. UK Sailmakers (Михаил Копанов, ЯК Порт Бургас)
  2. Blue Eagle (Стефан Стефанов, ЯК Свети Николай София)
  3. Phoenix (Богомил Пехливанов, ВК Синева Варна)

2017

  1. UK Sailmakers (Михаил Копанов, ЯК Порт Бургас)
  2. Quantum Racing (Павел Дуков, ВК Понтос Варна)
  3. Blue Eagle (Ивилин Илчев, СК Черно море Бриз Варна)

2016

  1. Metch (Боян Костов, СК Черно море Бриз Варна)
  2. Nunki (Антон Карагьозов, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Phoenix (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)

2015

  1. UK Sailmakers (Михаил Копанов, ЯК Порт Бургас)
  2. Nunki (Ивайло Гавраилов, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Metch (Боян Костов, СК Черно море Бриз Варна)

2014

  1. UK Sailmakers (Михаил Копанов, ЯК Порт Бургас)
  2. Nunki (Ивайло Гавраилов, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Metch (Боян Костов, СК Черно море Бриз Варна)

2013

  1. ?
  2. ?
  3. ?

2012

  1. BS 667 (Михаил Копанов, ЯК Порт Бургас)
  2. Quantum Racing (Павел Дуков, ВК Понтос Варна)
  3. Nunki (Александър Калчев, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

2011

  1. BS 667 (Михаил Копанов, ЯК Порт Бургас)
  2. Quantum Racing (Павел Дуков, ВК Понтос Варна)
  3. Nunki (Александър Калчев, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

2010

  1. Quantum Racing (Павел Дуков, ВК Понтос Варна)
  2. Pontos (Атанас Кобарелов, ЯК Черноморец Бургас)
  3. Albireo (Венцислав Мазаков, Роял Бългериан яхт клуб)

2009

  1. Nunki (Александър Калчев, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Blue Eagle (Валентин Иванов, СК Черно море Бриз Варна).
  3. Albireo (Венцислав Мазаков, Роял Бългериан яхт клуб)

2008

  1. Chivas (Михаил Копанов, ЯК Порт Бургас)
  2. Quantum Racing (Павел Дуков, ВК Понтос Варна)
  3. Metch (Ивайло Ангов, СК Черно море Бриз Варна)

2007

  1. Chivas (Михаил Копанов, ОМК Несебър 2000)
  2. Stalimeks (Калин Георгиев, ОМК Несебър 2000)
  3. Pontos (Атанас Иванов, ВК Понтос Варна)

2005

  1. Viktory
  2. Pontos
  3. Stalimeks