Драматичен финален ден определи призьорите на регата „Варна 2019“

600
0
Споделете
????????????????

Три гонки за клас Optimist и по две за Laser 4.7 и 420 днес, при променлив по посока и сила вятър от южна четвърт във Варненския залив, определиха призьорите в общото класиране и по възрастови групи на ветроходната регата „Варна 2019“.

В клас Optimist по една победа постигнаха Тодор Тузлуков, Александър Ганев и Мариян Шангов. Повреда преди началото на последния старт получи един от лидерите през първия ден Виктор Станоев. Допълнително напрежение вкараха и заявените протести и искове за обезщетение, които забавиха оформянето на крайните резултати, награждаване и закриване на регатата. В крайна сметка, абсолютно залужено в генералното класиране триумфира Иван Найденов (ЯК Порт Бургас), следван от Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) и Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас).

В 420 победители са Цветослав Мавродиев/Илияна Андонова (СК Черно море Бриз Варна), следвани от Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000), а в оспорвана борба и победа в последната гонка, на третото са Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик).

В клас Laser 4.7 с две победи в двата старта, Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) заслужено се изкачи на върха в общото класиране, с подгласници неговите съотборници Владимир Стоянов и Михаил Берберов.

Регатата бе организирана от яхт клуб „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ съвместно с Български Морски Квалификационен Център ЕАД, Пристанище Варна ЕАД, Община Варна и Българска федерация ветроходство.

420

Laser_4,7

Optimist

Optimist_groups

Крайно класиране:

Optimist (65 участника)

  1. Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)
  2. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  4. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  5. Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  6. Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)
  7. Мартин Митев (ОМК Несебър 2000)
  8. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)
  9. Владимир Пинков (ОМК Несебър 2000)
  10. Божидара Бозовайска (ОМК Несебър 2000)

Optimist, момичета младша (14 участника)

  1. Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)
  2. Адриана Петкова (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Калина Йорданова (ЯК Дорадо НСА София)

Optimist, момичета старша (8 участника)

  1. Божидара Бозовайска (ОМК Несебър 2000)
  2. Кемала Парушева (ЯК Черноморец Бургас)
  3. Даяна Пашова (ЯК Чрноморец Бургас)

Optimist, момчета младша (29 участника)

  1. Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие)

Optimist, момчета старша (14 участника)

  1. Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)
  2. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  3. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

Laser 4.7 (18 участника)

  1. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  4. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  5. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  6. Никола Георгиев (ЯК Черноморец Бургас)

Laser 4.7 девойки (4 участника)

  1. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  2. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)
  3. Андрея Кирова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser 4.7 юноши младша (7 участника)

  1. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  3. Петър Костурков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Laser 4.7 юноши старша (6 участника)

  1. Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  2. Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Никола Георгиев (ЯК Черноморец Бургас)

420 (9 екипажа)

  1. Цветослав Мавродиев/Илияна Андонова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Мартин Геров/Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000)
  3. Вилислав Димитров/Ясен Великов (МК Балчик)