Предстоят драматични развръзки на XLIV регата „Порт Варна – Купа Дженерал брокер 2019”

1058
0
Споделете

Времето днес във Варна се усмихна и позволи на участниците в 44-ото издание на ветроходната регата за килови яхти „Порт Варна – Купа Дженерал брокер 2019” да направят три гонки. След края на последната, стана ясен победителят в два от класовете, в останалите развръзката остана за неделя.

Petra (Никола Дуков, ВК Понтос Варна) спечели и трите старта днес и на практика си осигури успеха в класовете IRC 1 и ORC A. В тях Oxygen (Демир Иванов, ЯК Бавария яхтс Варна) и Crone 1 (Румен Котов, ЯК Порт Бургас) ще се борят за второто място, като бургаските ветроходци са с точка аванс.

Изключително оспорвана се очертава развръзката в Национален клас Conrad 25R, в който Nunki (Александър Калчев, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна) и Blue Eagle (Валентин Иванов, ЯК Св. Никола София) влизат в последния ден с равен актив, трети на 4 т. зад тях е Phoenix (Богомил Пехливанов, ВК Синева Варна).

Последните стартове са утре, 14 юли, от 12:00 ч. във Варненския залив. XLIV регата „Порт Варна – Купа Дженерал брокер 2019” е организирана от яхт клуб „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ с любезното съдействие на Община Варна, „Пристанище Варна“ ЕАД и „Дженерал брокер”.